ŚNIADANIE WIELKANOCNE

W środę 27 marca w Naszym przedszkolu odbyło się śniadanie wielkanocne. W tym dniu dzieci odświętnie ubrane zjadły wyjątkowy posiłek przy pięknie ozdobionych stołach. Przed rozpoczęciem posiłku Dyrektor Dorota Sykuła i Wicedyrektor Anna Wojciechowska złożyły serdeczne świąteczne życzenia. Na stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw - jajka, wędliny czy babki wielkanocnej. W miłej atmosferze spędziliśmy te chwile, które utwierdziły nas w tym, że jesteśmy wspaniałą i wyjątkową przedszkolną rodziną.

POWITANIE WIOSNY

21.03.2024 r. wszystkie Bajkowe Przedszkolaki udały się do pobliskiego lasu, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci ze śpiewem na ustach radośnie maszerowały w kolorowym korowodzie na czele którego widniała Marzanna.

TEATR "JAŚ I MAŁGOSIA"

08.03.2024 grupy Pszczółki Tygryski i Sowy udały się do ZPO w Stadnickiej Woli na spektakl pt. ”Jaś i Małgosia” przygotowany przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Ta ponadczasowa baśń braci Grimm uczy nas, że nie można ufać obcym oraz jak bardzo ważna jest komunikacja w rodzinie, odpowiedzialność za drugą osobę.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

20.02.2024 r. do naszego przedszkola przybyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Zaproszeni goście przeprowadzili z Nami lekcje dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa m.in. bezpieczeństwa na drodze, w kontaktach z nieznajomymi, bezpieczeństwa podczas trwających ferii. Mundurowi przypomnieli dzieciom jakich zasad należy przestrzegać, aby być bezpiecznym oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się również, na co nie dać się nabrać, jakie sytuacje mogą być niebezpieczne. Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się spostrzeżeniami i doświadczeniami.

BAL WALENTYNKOWY I WYNIKI KONKURSU

12 lutego 2024r. Nasze przedszkole przemieniło się w pełną miłości Bajkową Krainę, a to za sprawą Balu karnawałowego, ponieważ został on połączony z Walentynkami Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, a wystrój sali balowej nawiązywał do Walentynek. Podczas balu rozstrzygnięty został konkurs: „Najładniejsza kartka walentynkowa”. Wszystkie prace zostały wyróżnione, a każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało upominek. Zwycięzcom gratulujemy Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów balowych oraz kartek walentynkowych.