Get Adobe Flash player

100-lecie odzyskania przez Poskę Niepodległości”

P1180789W dniu 13 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia.  Uroczystość z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości została przygotowana przez dwie najstarsze grupy przedszkolne. Dzieci wyyrecytowały wiersze patriotyczne i zaśpiewały okolicznościowe pieśni. Dzieci wraz z paniami przygotowały, również na tą okazję inscenizację „ Legendy o Warsie i Sawie”.

Dzień Postaci z Bajek

P1180683Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Postaci z Bajek.  W tym uroczystym dniu, wszystkie dzieci zamieniają się w bajkowe, zaczarowane postacie z bajek całego świata. Pod opieką nauczycielek, światnie bawiliśmy się na sali, gdzie tanecznym krokiem przedstawialiśmy swoje stroje, czekała na nasze zdjęcia fotobudka z Gargamelem i Smerfetką a później wszystkie grupy wzięły udział w konkursach i zgadywankach tematycznych.

Pasowanie na przedszkolaka”

P1180497W dniu 29 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci wykonały piękne piosenki i wyrecytowały wierszyki. Dzieci wraz z rodzicami złożyły uroczystą przysięgę, a Pani Dyrektor każdego malucha pasowała na przedszkolka.

Czerwonym Tramwajem do Przystanku Niepodległość”

P1180403W dniu 17 października dzieci z grupy „ Biedronki” wybrały się na wystawę do Domu Kultury w Końskich. Wystawa ta była lekcją historii dla przedszkolaków. Wernisaż pt. „ Czerwonym tramwajem do Przystanku Niepodległość” upamiętniał ważne daty dla naszego kraju oraz Niepodległej Polski.

Bijemy rekord w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej

P1180358W dniu 16 października o godzinie 12.0012.35. w całej Polsce bito rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja była organizowana prze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy  pod hasłem „ Ratujemy i Uczymy Ratować. W tym dniu nasze przedszkole również przyłączyło się do akcji. Dzieci z wielkim zaangażowaniem słuchały poleceń Ratownika Medycznego i wykonywały resuscytcję.

Podkategorie