KONKURS "Wielkanocny koszyczek"

kONKURS

REGULAMIN KONKURSU PRZEDSZKOLNEGO

„WIELKANOCNY KOSZYCZEK”

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Jak co roku będziemy przygotowywać się do jednej z najstarszych tradycji: święcenia pokarmów. Zwyczaj ten poprzedza wspólne ozdabianie koszyczków wielkanocnych. Zachęcamy do wzmacniania więzi rodzinnych poprzez kultywowanie tradycji i wzięcia udziału w naszym konkursie.

Organizator:

Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Kraina

z oddziałami integracyjnymi

w Końskich

ul. Towarowa 4

Cel konkursu:

• Kultywowanie tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych poprzez rękodzieło ludowe i artystyczne.
  • Wzmacnianie więzi rodzinnych.
  • Podtrzymanie tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych.
  • Rozwijanie zdolności manualnych, uwrażliwienie na wartość sztuk plastycznych w tradycji.
  • Poszukiwanie nowych form plastycznych.

Przedmiot konkursu:

Zadaniem konkursowym jest wspólne przygotowanie w gronie rodzinnym koszyczka wielkanocnego. Praca konkursowa musi być wykonana własnoręcznie. Ważne jest, aby praca konkursowa nawiązywała do symboliki wielkanocnej. W koszyczku należy umieścić wszelkie produkty, które tradycyjnie wiążą się z przygotowaniem święconki (jajeczka, baranek, ciasto, chleb, sól, kiełbasa lub wędlina…)

Warunki uczestnictwa:

• Konkurs adresowany jest wyłącznie do przedszkolaków uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola Bajkowa Kraina z oddziałami integracyjnymi w Końskich.
  • Nie zostaną przyznane nagrody grupowe (Jeden koszyczek – to jedna nagroda, w przypadku rodzeństwa prosimy o przygotowanie koszyczka dla każdego z dzieci).
  • Wykonaną pracę należy wysłać, jako 2 zdjęcie (1. dziecka z koszyczkiem, 2.sam koszyczek) na adres mailowy grupy do której uczęszcza dziecko.

Termin składania prac:

Prace konkursowe należy składać do 3 kwietnia 2021 roku do godziny 12:00 w formie 2 zdjęć (1. Dziecko z koszyczkiem. 2. Sam koszyczek) wysłanych na adres mailowy grupy dziecka.

Kryteria i ocena prac:

Oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora. Komisja przy ocenie będzie brać pod uwagę:

• estetykę wykonania pracy,
  • zdobnictwo,
  • przywiązanie do tradycji,
  • wkład własny dziecka.

Nagrody:

Nagrody rzeczowe + dyplom :

I miejsce,

II miejsce,

III miejsce,

Wszyscy uczestnicy otrzymają drobny upominek oraz dyplom z wyróżnieniem za udział w konkursie.

Wyniki konkursu:

1. Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie 6 kwietnia 2021 roku.
  2. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie Facebook przedszkola: