Konkurs plastyczno-techniczny pt. "Ekologiczna ozdoba choinkowa"

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO
„EKOLOGICZNA OZDOBA CHOINKOWA”

Organizator:

Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Kraina z oddziałami integracyjnymi w Końskich.

Cele konkursu:

• promocja wśród dzieci i społeczności przedszkolnej oraz szkolnej zachowań ekologicznych,
  • zwrócenie uwagi na możliwość ponownego wykorzystania materiałów odpadowych,
    np. w działaniach artystycznych,
  • kultywowanie tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia,
  • pobudzenie wyobraźni i postawy twórczej,
  • rozwijanie sprawności manualnej oraz uzdolnień plastycznych,
  • kształtowanie poczucia estetyki,
  • wzmacnianie więzi rodzinnych.

Uczestnicy:

Konkurs adresowany jest wyłącznie do dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola Bajkowa Kraina z oddziałami integracyjnymi w Końskich oraz uczniów klas I-III Prywatnej Szkoły Podstawowej
w Końskich .

Przedmiot konkursu:

Zadaniem konkursowym jest wspólne przygotowanie w gronie rodzinnym ekologicznej ozdoby choinkowej z surowców wtórnych (np. papierowych opakowań, nakrętek, gazet, itp.). Dopuszczalne jest wykorzystanie materiałów naturalnych, takich jak: szyszki, ziarna, siano, drewno itd., jako uzupełnienia całości pracy. Ozdoba świąteczna musi posiadać zawieszkę oraz dostosowaną wagę i wielkość tak, by możliwe było zawieszenie jej na choince.

Dekoracje konkursowe muszą zawierać przymocowaną w sposób trwały wizytówkę zawierającą następujące dane:

• imię i nazwisko autora,
  • nazwę grupy przedszkolnej/klasę,

Pomysł oraz technika wykonania jest dowolna. Praca konkursowa musi być wykonana własnoręcznie przez dziecko z niewielką pomocą osoby dorosłej.

Warunki uczestnictwa:

• Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko JEDNĄ pracę.
  • Nie przyjmujemy prac grupowych. W przypadku rodzeństw uprzejmie prosimy o przygotowanie osobnych ozdób choinkowych dla każdego z dzieci.
  • Wykonaną pracę należy dostarczyć wychowawcom grup przedszkolnych/klasowych.
  • Dostarczone prace zostaną przekazane na kiermasz charytatywny dla Oliwki Nowek ze Stąporkowa, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce oraz dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy. Prace konkursowe będzie można wykupić w ramach powyższej akcji.
  • Przekazanie przez rodzica/opiekuna gotowej pracy wychowawcom jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na udział dziecka w konkursie.
  • Biorąc udział w konkursie wyraża się zgodę na opublikowanie zdjęć pracy wraz z imieniem
    i nazwiskiem autora
    na stronie Facebook naszego przedszkola oraz szkoły.

Kalendarium:

• Prace konkursowe należy składać do 16 grudnia2021 roku.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 grudnia2021 roku.
  • Informacje o wynikach zostaną zamieszczone na stronie Facebook przedszkola:

oraz stronie Facebook szkoły:

Kryteria i ocena prac:

Oceny zgłoszonych prac dokona Komisja Konkursowa , która zostanie powołana przez Organizatora. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach:

• dzieci w wieku przedszkolnym,
  • uczniowie klas I-III.

Podczas oceniania ekologicznych ozdób choinkowych Komisja zastosuje następujące kryteria:

• estetyka wykonania,
  • walory artystyczne pracy i zdobnictwo,
  • walory ekologiczne pracy,
  • bogactwo użytych materiałów,
  • kreatywność w realizacji zadania.

Nagrody:

Nagrody również zostaną przyznane w dwóch kategoriach.

Nagrody rzeczowe + dyplom:

• I, II,III miejsce w przedszkolu,
  • I,II,III miejsce w klasach początkowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy dyplom za udział w konkursie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Konkurs plakat