Get Adobe Flash player

Piszą o Nas

 

zobacz więcej»

Dzień Edukacji Narodowej 2021

             Co roku 14 października świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. Data ta upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Dla dzieci i ich rodziców jest to przede wszystkim święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom zarówno w żłobku, przedszkolu, czy też szkole było naprawdę dobrze.

edudn
 
            Grupa dzieci pięcioletnich – Motylki — w tym roku przygotowała krótki występ dla wszystkich pracowników swojego „bajkowego” przedszkola. Dzieci podczas występu uwzględniły trud wszystkich pracowników począwszy od dyrekcji , poprzez nauczycieli, aż po pracowników obsługi. Mimo, że sezon chorobowy pokrzyżował przedszkolakom ich ambitne plany, to dali z siebie wszystko! Motylki wspólnie z wychowawcami oprócz występu przygotowały dla wszystkich pracowników placówki także słodkie upominki oraz pamiątkową laurkę. 5-latki w ten sposób, w imieniu wszystkich przedszkolaków chciały wyrazić swoją wdzięczność pracownikom przedszkola. W laurkach znalazły się następujące słowa „Dziękujemy za trud Waszej pracy, cierpliwość, uśmiech, serdeczność i troskę, bo nasze przedszkole po prostu jest boskie!”

Wycieczka Kangurków do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie

Kangurki 5 października po 2 latach przerwy od takowych atrakcji wybrały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie. Wszystkie atrakcje, które tam spotkały były bajkowe, tajemnicze, magiczne, zaskakujące. Spotkały tam Koziołka Matołka, którego wszystkie dzieci doskonale znają z dziecięcych bajek. Kangurki uczestniczyły także w warsztatach, na których miały okazję poznać tajniki kuchni molekularnej. Każdemu z czystym sumieniem wszystkie Kangurki mogą polecić to miejsce, ponieważ chwile tam spędzone są niezapomniane!

pacanowkangurow

 

Dzień Chłopaka 2021

Nasi chłopcy w tym tygodniu obchodzili swoje święto — Dzień Chłopaka. Z powodu wycieczki Żabek i Motylków w dniu 30 września obchodzy tegoż święto trwały aż dwa dni. Na całym przedszkolu panował uroczysty nastrój a wszyscy mali panowie czuli się jak królowie. 

Wszystkim BAJKOWYM CHŁOPCOM,
dziewczynki oraz wszystkie Panie,
życzą wsamych wspaniałości, odwagi, mądrości,
prawdziwych przyjaciół i niezwykłych przygód!

motylteam

Wycieczka Motylków i Żabek do Kompleksu Świętokrzyska Polana

 

30 września 2021 dwie grupy z naszego Przedszkola — Żabki i Motylki — odbyły wycieczkę do Kompleksu Świętokrzyska Polana. Z powodu trwającej pandemii Covid-19 dla obu tych grup była to pierwsza przedszkolna wycieczka. Choć nie trwafiliśmy na doskonałą pogodę, to mimo deszczu bawiliśmy się świetnie. Podczas wycieczki mieliśmy okazję odbyć ciekawą lekcję z zakresu entomologii, czyli nauki o owadach. Przeprowadził ją dla nas niesamowity Pan Piotr Sołkiewicz, który w bardzo interesujący sposób opowiadał nam o tych niesamowitych stworzeniach. Ponadto mogliśmy także oglądać różne okazy ryb w Oceanice. Następnie czekał na nas obiad, a zaraz po nim niezwykły spacer po parku miniatur. Na koniec pięknego dnia korzystając z chwil bez deszczu zatrzymaliśmy się jeszcze aby podziwiać pomnik przyrody — Dąb Bartek. Mamy nadzieję, że wktórce uda nam się odwiedzić kolejne ciekawe miejsce. 

oceanika

Dzień Głośnego Czytania 2021

29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Motylki i Kangurki zaprosiły do przedszkola aktora Pana Aleksandra Kopańskiego. Gość przeczytał starszakom kilka ciekawych utworów literatury dziecięcej. Były to legendy oraz wiersze. Przedszkolaki przesyłają serdeczne podziękowania dla Pana Alka Kopańskiego za przyjęcie zaproszenia.

243203635 5080302818663585 7024318220078746884 n

Subcategories