Get Adobe Flash player

Piszą o Nas

 

zobacz więcej>>

PIKNIK RODZINNY

7 czerwca 2024 r. w przedszkolu odbył się piknik rodzinny. To wyjątkowy dzień dla dzieci i rodziców. Wspólna zabawa rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor Dorotę Sykułę, wszystkich zebranych rodziców. Następnie przyszedł czas na występy poszczególnych grup przedszkolnych zakończonych wspólnym tańcem przygotowanym przez nauczyciela języka niemieckiego. Po części artystycznej na dzieci czekało mnóstwo atrakcji oraz przeróżne przekąski przygotowane przez rodziców. To było niezwykłe piątkowe popołudnie, spędzone w miłej atmosferze, beztroskiej zabawie, śmiechu i radości.

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

23 maja 2024 r. bajkowe przedszkolaki miały przyjemność gościć ratownika medycznego, pana Marcina Pytlosa, który w interesujący sposób przybliżył swój zawód i pokazał wszystkim zgromadzonym jak udzielić profesjonalnej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia ludzi. Pan Marcin zaznaczył rónież, iż wzywając pomoc do poszkodowanego należy bezpośrednio dzwonic na numer pogotowia ratunkowego, czyli na 999, gdyż czasem po prostu liczy się każda sekunda. 
 

ratownik0524.jpg

SPOTKANIE Z ALPAKAMI

17 maja 202 4r. do przedszkola zawitały alpaki - Hugo i Dino, wraz ze swoją Panią Moniką Zajadła-Trawińską.
Alpaki ze względu na swoje bardzo łagodne usposobienie pełnią funkcję wychowawczą, wspierają dzieci w sferze emocjonalnej, poznawczej i społecznej.
Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną podczas, której przedszkolaki poznały życie i zwyczaje tych przecudownych zwierząt. Każde dziecko miało możliwość pogłaskania i nakarmienia zwierzęcia jego ulubionym przysmakiem - marchewką.

alpaki0524.jpg

WYJŚCIE DO STRAŻY POŻARNEJ

W dniu 6 maja grupy Sowy, Tygryski i Pszczółki odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, aby poznać ciężką pracę strażaka. Na miejscu przedszkolaków przywitali Panowie Strażacy, którzy pokazali przybyłym pomieszczenie, gdzie odbierane są zgłoszenia o pożarach czy wypadkach. Następnie wszyscy udali się do garażu, w którym znajdują się wozy strażackie. Dzieci miały również możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz bardzo ciężkiego stroju. Największą atrakcją okazało się „gaszenie” pożaru.
 
 

NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Upamiętniając 233 rocznicę uchwalenia przez Polskę Konstytucji 3 maja grupy Tygryski i Sowy w odświętnych strojach wyrecytowały wiersz „Barwy ojczyste” oraz w postawie wyrażającej szacunek, odśpiewały Hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej „Mazurek Dąbrowskiego”.