Get Adobe Flash player

Dobre Praktyki

PRZYKŁAD DOBRYCH PRAKTYK

Kuratorium Oświaty w Kielach w dniu 31.12.2013r. upowszechniło na swojej stronie internetowej w zakładce DOBRE PRAKTYKI nasz projekt :  eTwinning — radosne odkrywanie Europy

 

 

Radosne odkrywanie Europy

 Nasze przedszkole w ramach eTwinningu nawiązało współpracę międzynarodową z Atkinson Road Primary Academy z Wielkiej Brytanii

MAPa AngUntitled

oraz C.P. „2 de Mayo” z Hiszpanii

Mapa H Untitled

 

 

Wspólnie pracujemy nad dwoma projektami; projekt z Atkinson Road Primary Academy zakłada, iż dzieci wzajemnie poznają zwyczaje, kulturę i tradycję związaną z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.W celu lepszego poznania się przyjaciele z Anglii przysłali nam krótki film, przedstawiający swoją szkołę oraz siebie. My w podziękowaniu także nagraliśmy filmik i stworzyliśmy specjalną prezentację. Obecnie jesteśmy w trakcie tworzenia kartki świątecznej, którą niebawem wyślemy do Newcastle. Poniżej przedstawiamy zdjęcie z prezentacji oraz wspomniany film :)

IMG 1346

 

„Hello England ”

</> </>

 

Drugi projekt z Hiszpanią nosi nazwę „The curtain opens” i polega na tworzeniu wspólnej opowieści. Pierwsza część opowiadania zostanie stworzona przez dzieci z C.P. „2 de Mayo” a druga przez naszych przedszkolaków. 

 

 

Program eTwinning

Program eTwinning – Europejska współpraca szkół eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół, przedszkoli w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach, przedszkolach europejskich. Wychowankowie wraz z nauczycielami wykorzystują Internet we współpracy z innymi krajami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

 

eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

 

Nasze projekty :

 

The curtain opens

projekt będzie realizowany wspólnie z przedszkolem bliźniaczym z Hiszpanii

 

Projekt otrzymał przychylność i odznakę eTwinning w krajach partnerskich

odz