Czytanie dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom....my również.W ramach tej akcji  poznajemy nowe książki, zapraszamy różnych gości, zachęcamy rodziców, babcie i dziadków do codziennego, głośnego czytania, które jest czynnością prawdziwie magiczną. Zaspokaja bowiem potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i wychowawczy. Korzyści z czytania jest niezliczenie wiele: więź z rodzicami, budowanie poczucia własnej wartości, korzyści językowe, umysłwe, bogate słownictwo, piękne wypowiadanie się. Więc czytajmy wszyscy razem! Nasz gość, pani Zofia, która codziennie pracuje wśród książek, pięknie czytała przedszkolakom, a jej wizytę wzbogaciły zwierzątka, z którymi do nas przyszła. Żółw i papuga cieszyły się równie dużym zainteresowaniem co książki.