Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Nasza placówka brała udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci i dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To bardzo radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce, włącznie z naszym przedszkolem. Wspólnie świętowaliśmy 19 listopada 2021 roku. Kolorem przewodnim tego dnia był NIEBIESKI. W ramach aktywności tego dnia każda z grup przedszkolnych przeprowadziła ciekawe zajęcia dostosowane do wieku dzieci, mające na celu upowszechnianie wiedzy o prawach dziecka wśród najmłodszych. Choć tematyka związana z prawami dziecka oraz Konwencją przeplatała się wśród całego tygodnia, to jednak 19 listopada był dniem kulminacyjnym podczas obchodów tego ważnego dla wszystkich dzieci święta.

"Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do pepełniania błędów. Ma prawdo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku."

pd21