Get Adobe Flash player

OD PRZEDSZKOLA DO PROFESORA - MARZEC

15.03 przyszedł czas na kolejne warsztaty naukowe z cyklu Od Przedszkola do Profesora. Tym razem zamiast Profesora Pytalskiego w naszym przedszkolu pojawiły się dwie Panie: Ania i Ilona z Centrum Edukacji Entomologicznej w Chrustach. Zabrały nas one na niezwykłe zajęcia pt. "Fascynujący świat owadów". Mieliśmy dzięki nim okazję posłuchać wiele ciekawych informacji o owadach mieszkajacych na różnych kontynentach: w Azji, Afryce, a nawet w Australii. Podziwialiśmy między innymi patyczaki. Każdy okaz mogliśmy potrzymać na rękach i przełać swój strach dotyczący tego typu zwierzątek. Na naszych zajęciach okazało się, że znaczenie bardziej odważne są dziewczynki, które z uśmiechem na ustach, "w podskokach" biegły by zobaczyć kolejny eksponat, chłopcy zaś potrzebowali wielu słów motywacji i dystansu do tych przemiłych stworzeń. Wszystkie owady, które zwitały w progi naszego przedszkola były z grupy Starszyków (a więc tylko strasznie wyglądały), były one przede wszystkim roślinożerne a co za tym idzie całkowicie bezpieczne dla dzieci. To było niezwykłe doświadczenia dla wszystkich naszych przedszkolaków. 

owady0323