Akcja charytatywna na rzecz Oliwki Nowek oraz Osób Niepełnosprawnych z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy „Przyjazne Schody”

W dniach od 13 do 23 grudnia 2021 na terenie budynku Niepublicznego Przedszkola Bajkowa Kraina oraz Prywatnej Szkoły Podstawowej został przeprowadzony charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy na rzecz Oliwki Nowek ze Stąporkowa oraz wychowanków z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Baryczy „Przyjazne Schody”.

W tych dniach rodzice, dzieci i wolontariusze mogli przynosić własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, które można było zakupić w miejscu wcześniej wyznaczonym przez placówkę, a więc holu Prywatnej Szkoły Podstawowej. Wszyscy rodzice zostali poinformowani o celu akcji bezpośrednio w placówce przedszkolnej i szkolnej, a także poprzez stronę internetową oraz lokalną telewizję internetową. Rodzice oraz przyjaciele przedszkola bardzo chętnie nabywali wszelkie wytwory darczyńców co przyczyniło się do ogromnego sukcesu akcji.

W dniu 04.01.2022 nastąpiło komisyjne przeliczenie zebranych pieniędzy ze sprzedaży upominków. W skład komisji wchodzili: w-ce dyrektor przedszkola Anna Wojciechowska, koordynator akcji Renata Ciszek oraz nauczyciele Prywatnej Szkoły Podstawowej Anna Ziółkowska i Małgorzata Grzybowska.

W wyniku akcji zebrano 3234.00 z czego 1000 zł zostało przekazane na Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Przyjazne Schody" mieszczące się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy natomiast pozostałą kwotę przekazano osobiście rodzicom Oliwki Nowek, które z opiekunami odwiedziła naszą placówkę.

1641394203362