Moje zdrowie-moja siła, wielka moc”

indeks

Nasze przedszkolaki biora udział w Ogólnopolskim Projekcje: „Moje zdrowie-moja siła, wielka moc”. Celem głównym tego projektu jest wychowanie zdrowego, aktywnego, świadomego swoich mozliwości i posiadającego umiejętności współistnienia z przyrodą przedszkolaka.

Kreatywny Przedszkolak– II edycja

P1210014Nasze przedszkolaki biorą udział w  Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Kreatywny Przedszkolak. Projekt realizowany jest w dniach 01.10.201930.05.2020. Celem tego projektu jest kreatywne i twórcze działanie nauczycieli wraz z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”.

Magiczna moc bajek”

facebook 1568631819778W grupie Kangurki realizowany jest Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.

Piękna Nasza Polska Cała”

facebook 1568631913948Nasz przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piekna Nasza Polska Cała”, którego celem jest:

• wychownie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych u dzieci i młodzieży,
  • poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych,
  • uwrażliwienie na piekno, folklor i tradycje Polski,
  • poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów,
  • wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem,
  • integracja placówek edukacyjnych z Polski i Kresów

Dnia 7 listopada 2019 roku odbędzie się Apel z okazji Święta Niepodległości.

Dnia 8 listopada 2019 roku o godzinie 11.11. włączymy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Szkoła do hymnu”. Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej odśpiewamy „ Mazurka Dabrowskiego”.

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 05 listopada będziemy obchodzić Dzień Postaci z Bajek. Prosimy o ciekawe, bajkowe przebrania dla dzieci.

Książka na Start

indeks6

Dnia 17 października 2019r.  grupa Pszczółki i Żabki wybierze się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Końskich w celu realizacji projektu dla dzieci w wieku 36 lat „Książka na Start”.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

indeks5

Dnia 16 października 2019r. odbędzie się spotkanie z ratownikiem medycznym, który poprowadzi akcję zorganizowaną z Wielką Orkiestrą Światecznej Pomocy, której celem jest bicie rekordu w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Pasowanie na Przedszkolaka

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która odbędzie się dnia 24.10.2019r.o godzinie 14.00 na auli szkolnej.

Grupa Motylki.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

flowers 15 500x500Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę takich myśli i marzeń,

które dają się urzeczywistnić,

pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptują serce,

cierpliwości i wytrwałości,

aby służba dzieciom zrodziła wiele szlachetnych pomysłów.

Z ogromnymi podziękowaniami za zaangażowanie w Państwa pracę

oraz dbałość o rozwój każdego dziecka

życzę samych sukcesów i radosnych chwil.

Dyrekcja Przedszkola.

Kampania Kolejowe ABC

imagesW dniu 2 października ( środa) odbędą się warsztaty kolejowe w naszym przedszkolu. Dzieci zapoznają się z zawodem kolejarza oraz jak bezpiecznie zachować się na przejeździe kolejowym. Warsztaty są bezpłatne. Prosimy rodziców o podpisanie zgody na udział w warsztatach.