Get Adobe Flash player

Sylwester 2020/2021

… i w naszym Przedszkolu nie mogło zabraknąć zabawy SYLWESTROWEJ. Nasze wspaniałe Przedszkolaki świętowały od samego rana. Nie zabrakło pięknych strojów, dekoracji, szampana, zimnych ogni, czy pyszności do schrupania. Mamy nadzieję, że Nowy Rok przyniesie nam tyle szczęścia ile przyniósł nam ten szalony dzień w naszym cudownym Przedszkolu. 

 

FB IMG 1610461467887

 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Kraina Święty Mikołaj odwiedził 7 grudnia. Mikołaj zawitał do każdej grupy – zarówno do Żłobka (Słoneczek), jak i Pszczółek, Kangurków, Motylków i Żabek. Dzieci otrzymały od Mikołaja wspaniałe prezenty, które wywołały na ich twarzach wiele radości. Każda z grup przygotowała dla Mikołaja małą niespodziankę. Najmłodsza grupa – 3-latki – Żabki przygotowała pod opieką Pani Justyny Jarząbek oraz Pani Wiolety Kuśmierczyk wierszyk pt. „Prezent dla Mikołaja”. Motylki – 4latki — pod opieką wychowawców Pani Dominiki Galas oraz Pani Jolanty Luzeńczyk przygotowały piosenkę pt. „Grudzień z Mikołajem”, Kangurki – 5latki — pod opieką Pani Renaty Ciszek oraz Małgorzaty Borkowskiej przygotowały dwa wiersze oraz piosenkę, zaś Pszczółki – 6latki – pod opieką wychowawców Pani Eweliny Kulety oraz Pani Moniki Świercz przygotowały wiersz pt. „Święty Mikołaj” oraz z pomocą Pana od języka angielskiego Jakuba Sulgostowskiego wykonały piosenkę pt. „Merry Christmas Everyone”. Pszczółki, jako najstarsza grupa w Przedszkolu Bajkowa Kraina powitała Świętego Mikołaja słodkim poczęstunkiem – świeżymi pierniczkami oraz ciepłym mlekiem. Zarówno dla Mikołaja, jak i dla wszystkich Przedszkolaków to był wspaniały początek tygodnia.

P1230322

II MIEJSCE W KONKURSIE AKTYWNI EKSPERYMENTATORZY

Grupa Pszczółki 🐝 zajęła drugie miejsce w konkursie „Aktywni Eksperymentatorzy” 🎉 organizowanym przez Stowarzyszenie LuTEN z Lublina. Konkurs skierowany był zarówno do profesjonalistów, jak i początkujących w dziedzinie eksperymentów, w wieku od 6 do 18 lat. W naszym Przedszkolu to właśnie zerówka (dzieci 6-letnie) – grupa Pszczółki zajmuje się już 2 rok doświadczeniami i eksperymentami w ramach prowadzonego przez wychowawcę Panią Ewelinę Kuletę koła naukowego. Pszczółki w każdy czwartek poznają nowe, różnorakie właściwości oraz obserwują zachodzące zjawiska. Dzięki temu zdobyli wystraczająco dużo umiejętności, aby wziąć udział w konkursie i przy okazji zostać laureatami. Na konkurs Pszczółki przygotowały eksperyment pt. „Ciecz Newtonowska”. Za zajęcie drugiego miejsca zerówka otrzymała przepiękne nagrody i dyplomy, m.in.: grę „Wielkie Laboratorium Naukowe 9 w 1”, gry manipulacyjne oraz dla każdego dziecka jo-jo i notes. Dzieci były przeszczęśliwe. To motywuje nas do dalszej pracy oraz aktywnego poznawania świata! 😀

 
IMG 20201130 130846

Andrzejki 2020

30 listopada — poniedziałek to w naszym Przedszkolu dzień magii i czarów.

Z tej okazji nasze wspaniałe Przedszkolaki wspólnie z Paniami czarowały oraz sprawdzały co czeka je w przyszłości. 
Było mnóstwo wróżb, konkursów, były też tańce i słodziutkie ciasteczka. 

20201130 132535

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2020

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. 

W każdej grupie odbyły się z tej okazji misiowe gry i zabawy. Misie wywołały na naszych twarzach ogromną radość. Uwielbiamy naszych puszystych Przyjaciół, a świętowanie razem z nimi to była czysta przyjemnosć, choć niestety nie mogły z nami przyjść do przedszkola. 

 

ALAśDM

 

Podkategorie