WYJŚCIE DO STRAŻY POŻARNEJ

W dniu 6 maja grupy Sowy, Tygryski i Pszczółki odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, aby poznać ciężką pracę strażaka. Na miejscu przedszkolaków przywitali Panowie Strażacy, którzy pokazali przybyłym pomieszczenie, gdzie odbierane są zgłoszenia o pożarach czy wypadkach. Następnie wszyscy udali się do garażu, w którym znajdują się wozy strażackie. Dzieci miały również możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz bardzo ciężkiego stroju. Największą atrakcją okazało się „gaszenie” pożaru.

NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Upamiętniając 233 rocznicę uchwalenia przez Polskę Konstytucji 3 maja grupy Tygryski i Sowy w odświętnych strojach wyrecytowały wiersz „Barwy ojczyste” oraz w postawie wyrażającej szacunek, odśpiewały Hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej „Mazurek Dąbrowskiego”.

FILHARMONIA

24 kwietnia bajkowe przedszkolaki uczestniczyły w koncercie Filharmonii Świętokrzyskiej. Muzycy swoją audycją wprowadzili swoich słuchaczy w daleką podróż po zakątkach Afryki.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - SPRZĄTANIE ŚWIATA

23 kwietnia dzieci z grupy Pszczółki Tygryski i Sowy już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu terenu wokół swojego przedszkola, tym samym promując już od najmłodszych lat zasadę dbania o środowisko. Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły spod budynku przedszkola i zajęły się oczyszczaniem najbliższej okolicy.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - PRZEDSTAWIENIE

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu najstarsza grupa "Sowy" udała się do pobliskiego Koneckiego Domu Kultury na spektakl pt. "Bałagan w lesie".