Być jak Pippi

Odwiedziny w kieleckim Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś„sprawiły dzieciom wiele radości. Spektakl wyreżyserowany przez Lecha Chojnackiego, który obejrzały przedszkolaki z grupy Pszczółek, opowiadał o rodzeństwie, które znudzone monotonią grzecznego życia i brakiem zainteresowania ze strony rodziców, pragną jak najszybciej stać się dorosłymi. Nagle, w ich świecie pojawia się Pippi– dziewczynka pełna pomysłów, kreatywna i nieco zwariowana, która poznaje ich ze światem bogatym we wspaniałe przygody. Po przeżyciu wspólnych chwil z bohaterką książek Astrid Lindgren-Pippi, „grzeczne” rodzeństwo docenia dziecięcy świat i szybko rezygnuje z dorosłości. Bajka, obejrzana wspólnie z kolegami z Prywatnej Szkoły Podstawowej, stała się głównym tematem dziecięcych rozmów.